Kosarkadki derbi

Veceras 3ca utakmica finala ABA lige izmedju Partizana i Zvezde, i imam nekoliko tipova za igrace. Naglasio bi da bi najbolje bilo ne sastavljati tiket u kom cete spojiti sve njih jer je dosta tesko pogoditi 4-5 igraca sa iste utakmice + i - ali da moze da se iskoristi 1-3 za neki tiket, da pojaca kvotu. Tip 1 i 2: Luka Mitrovic 8,5(soker)- +. Mitrovic je odigrao generalno dve jako lose utakmice na pocetku serije te je i granica na njjega pala za jedan poen. Trebao bi biti prva opcija Zvezde pod kosem i igrac je sa dugim stazom u derbijima, a jos je i zvezda domacin i mislim da ce ga poneti atmosfera na pravi nacin. Zvezda je u prethodne dve utakmice imala ogroman broj skokova u napadu i tu moze biti prilika i za njega i za Petruseva(9,5 soker) da skupljaju poene. Tip3: Luka Vildoza(9,5 soker)- -. Vildoza je bio sjajan na pocetku sezone za Zvezdu, medjutim u jednom momentu se cini da je nocni zivot Beograda ucinio svoj deo posla i odveo Vildozu pod sveoje. Vec mesecima njegove partije nisu stabilne i na nivou igraca njegovog renomea, na sve to prvi duel je propustio zbog manje povrede, a u drugom se nije uopste isticao i nije delovao "gladan" suteva. Moguce je i da je vec dogovorio neki angazman za sledecu sezonu i da glavom vise nije u Zvezdi, tako da bih rekao da ce veceras ostati na malom broju poena, i vecinom sa linije za slobodna bacanja. Tip 4 i 5: Dante Egzum(10,5)-+. Dante je u prve dve utakmice totalno podbacio i oba puta lako dosao u -, s tim da se u drugom duelu nije upisao u strelce sa sutem iz igre 0/4 za svega 13 minuta(mala minutaza zbog licnih gresaka). Verujem da je Zeljko dosta paznje posvetio ulravo pripremi Egzuma za ovu utakmicu i njegovog ukljucivanja u ovaj duel posto je Dante bio totalno sporedna licnost dosadasnjeg finala, a tokom cele sezone medju najboljim ako ne i najbolji igrac Partizana. Treba istaci da i sjajni Jam Madar generalno pruza slabije partije kada Partizan gostuje a da se dosta "hrani" energijom sa tribina kada igra pred grobarima, te da ce ako de sacuva licnih gresaka imati i vecu minutazu jer ocekujem slabo izdanje Madara i njegov minus na granici (7,5 soker). Tip 6: Matijas Lesor skokovi (5,5 soker)-+. Iako je Partizan bio inferioran na skokovima u ovom finalu, Lesor je ove godine bio najbolji skakac crno-belih i jedan od najboljih igraca na obe strane terena. Obradovic cesto forsira u ovom finalu igru sa Smailagicem i Lesorom zajedno na parketu, sto moze da bude dobra stvar za skokove obojice igraca pogotovo u situacijama kada zvezda preko bekova trazi sut spolja. Niska granica i velika minutaza za Lesora generalno mi deluju jako primamljivo da se odigra +. Srecno svima😁 Sokker: coga00