Mešalica

Prvi polufinalni par rukometnoga svijetskoga prvenstva igraju Španija i Danska. Rukometaši Danske lako su sa 40:23 savladali selekciju Mađarske u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva. Matijas Gidsel je sa devet golova bio najefikasniji i svakako od njega i danas prijeti najveća opasnost po gol Španaca kao i od hansena. Sve nam to ukazuje na spektakl i poslasticu za gledanje. Pravi rukometni klasik je viđen u susretu Norveške i Španije, gdje su Skandinavci poveli sa 6:2, pa su Španci preokrenuli na 10:9, no na poluvrijeme Norvežani odlaze s prednošću od 13:12 koju su održavali u drugom poluvremenu sa gol ili dva razlike. Pr3ed kraj sjajna Španija gdje su izjednačili na 25:25, gdje je Norveška imala dug napad za pobjedu koju su zaustavili Španci. Nakon prvog produžetka rezultat je glasio 27:27, а Španci su na kraju slavili sa 35:34. Aleks Dušebajev je dao osam golova. Tip Španija daje 26,5 + golova Veliki večiti derbi evrolige igra se večeras izmedju Crvene Zvezde i Partizana. Crvena zvezda je prvi evroligaški derbi vječitih rivala završila u svoju korist, a sada je na programu drugi, pred navijačima crveno-bijelih. Zvezda je čvrstom odbranom uspjevala da protivnike svede na mali broj poena, a to su situacije koje ne odgovaraju Partizanu. Ipak, kako u prvom meču Željko Obradović nije uspio preokrenuti tas na svoju stranu, za ovaj jako bitan duel moraće i jedni i drugi da se prilagode više. Ekipa Partizana igra bukvalno samo sa jednim centrom što je veliki problem, jer je i to veliki teret za Lesora. U tome prvom derbiju bio je sjajan sa 11 poena koliko je ponudjen i večeras, ali milsim da je sada još u boljoj formi i msm da će lagano do 15 i više poena. Dosta će biti faulova nad njim sigurno, imaće lijepih prilika dakle i sa slobodnih bacanja. 11,5 + nije puno za njega. marko4422