Borba za cempionsip

Ovo je revanš meč baraža za popunu Čempionšipa. Sastaju se četvrtoplasirani Šefild Venzdej i Sanderlend koji je bio peti. U prvom meču ”Crne mačke” iz Sanderlenda su slavile 1:0 golom Rosa Stjuarta u nadoknadi prvog poluvremena, pa je sve otvoreno pred ovaj revanš u Šefildu. Oba tima su nekadašnji premijerligaši, ali su po ispadanju proživaljavali teške dane. Što se tiče sezone za nama, ”Sove” iz Šefilda su igrale mnogo bolje u drugom delu sezone i čak su u jednom momentu bile blizu direktnog plasmana u drugu ligu. Ipak, popustili su kad je bilo najvažnije, na gostovanju u Vajkombu su izgubili minimalnim rezultatom i to im je bio jedini poraz u poslednjih 11 kola. Sanderlend je bio još uspešniji u poslednjoj četvrtini sezone, nisu izgubili na poslednjih 13 utakmica, a u tom intervalu su imali pet remija i osam pobeda. U regularnom delu sezone oba tima su bila ubedljiva na svom terenu u međusobnim duelima, pa su ”Sove” slavile sa 3:0 u Šefildu, a ”Crne mačke” sa čak 5:0 u Sanderlendu. Računajući i utakmicu u plej-ofu, ispada da tim koji gostuje nije dao ni gol, pa i sada smatram da će domaći teren presuditi. Uz jedinicu dodajem i mali broj golova. Za 1&0-3, koeficijent iznosi 2.75. Srecno