Premier League - Dubl i singl za duplanje

DUBL: Cardiff - Man.United 2 (1,55), Murinjo je dobio otkaz, a novi trener ima odlicnu priliku da lepo otpocne svoju karijeru na klupi Junajteda. Ocekujem da je od Murinja video sta ne treba da radi, a to je prvenstvo da ne treba da pocinje sa 3 zadnja vezna i tako to, nego da se otvori malo, ipak vodi jebeni Junajted. Marsijal, koji je prvi strelac ekipe sa 7 golova se oporavio, i iskreno se nadam da ce dobiti sansu danas, ako ne od pocetka onda bar sa klupe. Fino bi bilo videti njega i Rasforda u spicu od pocetka s obzirom da Lukaku nece igrati. Sto se nekih statistickih podataka tice, trenutno su na sedmoj poziciji sa skorom 7/5/5, uz 29 datih i isto toliko primljenih golova, a sto se tice igre na strani, tu posle 9 utakmica imaju skor 3/2/4, uz 15 datih i 18 primljenih golova. Sto se Kardifa tice, kod njih ima napretka itekako u odnosu na start sezone, a posebno su se poboljsali kuci gde su u poslednjih 5 utakmica zabelezili cak 4 pobede, ruku na crce ne protiv nekih prejakih ekipa, ali pobede su pobede. Trenutno su na 16oj poziciji, sa 14 osvojenih bodova, uz 17 datih i 33 primljena gola, i ekipa su koja bukvalno ne zna za neresen rezultat, imaju samo 2 remija koja su ostvarili u prva dva kola, i od tada samo ili gube ili dobijaju. Pod upitnikom kod njih danas je standardni levi bek, Benet, koji je doziveo povredu kuka. Vece su sanse da nece igrati, ali i ako bude nastupio sigurno nece biti 100% spreman. Ni sam ne znam koliko sam puta rekao ove sezone "nikad vise na Junajted", ali stvarno verujem da nece da zaseru danas, a i neko nepisano pravilo je da kad novi trener dodje obavezno se belezi pobeda, tako da ostaje samo da se nadamo da ce i biti tako. Chelsea - Leicester 1 (1,35), Celsi jednostavno ako zeli da nastupa sledece sezone u Ligi sampiona, i da koliko toliko ostane u trci za titulu ne sme da ispusta bodove, a posebno ne kuci. Kuci su bez poraza za sada, uz ostvarenih 6 pobeda i 3 remija, a pobedili su i Siti pre dve nedelje sa 2:0. Dolazi im Lester, koji je standardna ekipa sredine tabele, koja zna da zada muke protivnicima i sigurno se nece tek tako predati ovde, ali jednostavno velika je razlika u kvaltetu, i stvarno mislim da su minimalne sanse da odu neporazeni sa Stanford Bridza danas. I jedni i drugi su imali kup utakmice ove nedelje, u kojima su glavni igraci dobili odmor, s tim da je Azar usao protiv Bormuta i postigao gol za pobedu. Sumnjam iskreno da su te utakmice doprinele nekom umoru prevelikom, i sve u svemu ocekujem dominaciju i pobedu Celsija, a da ce Lester traziti sanse eventualno iz kontri ili nakon prekida. SINGL: Arsenal - Burnley 1-1 i 2-5 (2,30), Iskreno se nadam da je krajnje vreme da se prekine ova Arsenalova nazovimo je "kletva prvog poluvremena". Od 26 utakmica u svim takmicenjima ove sezone samo su 5 puta vodili na poluvremenu, 3 puta Ligi Evrope, i 2 puta u kupu, iz iksa su dolazili cak 15 puta, a rezultat su nakon poluvremena jurili 6 puta. Dakle nijednom nisu vodili na poluvremnu u ligi, nisu uspeli to ni u prethodna dva kola protiv Sautemptona i Hadersfilda, a sada im opet dolazi jedan od timova iz dna tabele, i valjda je red da konacno odu na odmor sa prednoscu. U proslom kolu su izgubili od Sautemptona, i stvarno se videlo koliko fale Mustafi i Sokratis, s obzirom da su sva 3 gola primili glavom. Sokratis je spreman za danas, ali Mustafi je i dalje pod znakom pitanja, dok se ocekuje da i Kolasinac danas nastupi, iako ne znam zasto ni on nije igrao prethodnu utakmicu. Dodao sam i od 2-5, sto se kaze kad je bal nek se jebe i princeza, jer stvarno ne ocekujem da ce da im nabiju bas preko 5 komada, ali 2-3 su mi skroz realna prica. Obamejang nije dao gol na poslednjih 5 tekmi, a Salah ga je sinoc prestigao na listi strelaca, tako da ocekujem da danas mece bar jedan. Srecno burangeri!