No te canse' ahora, que esto solo empieza Mueve la cabeza, danza Alvaro🇪🇸

Umesto klasicnog tipa, probacu da, u sto kracim tezama, opisem tacno desavanje sa utakmice.. Spremite kokice, pa da pocnemo Pred samu utakmicu, svi mnogo ocekujemo ali opet znamo da nas ceka tvrda i takticka borba dva tima.. Utakmica krece bez nekog ritma a onda sok, 11. minut, prodor Sake, lopta na drugu stativu gde loptu u mrezu smesta Tripie. Spancima treba nekoliko minuta da se konsoliduju, ali od nekog 23. minuta, krecu u punu ofanzivu. I dalje bez neke velike pretnje, nekoliko prodora Yamala ali bez vece opasnosti, sve do 36.minuta kad Morata promasuje zicer, u situaciji 1 na 1, Pikford izlece na njega, Alvaro ga prebacuje ali lopta odlazi malo pokraj desne stative! Kasniji snimak ce ipak pokazati da je Pikford dirao tu loptu taman toliko da ne zavrsi u golu... Pred sam kraj poluvremena, Niko Vilijams takodje promasuje veliku sansu, pravi prodor po levoj strani, namesta se i sutira, ali lopta samo kaci precku. Englezi na odmor odlaze zadovoljni, a Spanci spremni da i u drugom nastave ofanzivu. Drugo poluvreme pocinje u slabom ritmu, Spanci drze posed al bez neke opasnosti, do nekog 63.minuta, kad Dani Olmo, koji na poluvremenu ulazi umesto nevidljivog Ruiza, daje pas Morati, a ovaj postize gol, koji sudija ponistava zbog ofsajda! I onda kad se cini da ce se Englezi provuci, i konacno podici veliki trofej, u 71.minutu, nakon jednog kratkog pasa Olma, Rodri sa 17,18 metara salje preciznu loptu po zemlji u desni cosak Pikforda koji je nemocan, 1:1! Nakon toga, Spanci krecu u novu ofanzivu narednih 10 minuta, gol visi u vazduhu, ali bez promene rezultata.. Spanci zadrzavaju posed ali sada vec sa mnogo manje zara, dok Englezi cekaju kraj utakmice i produzetke! U prvom produzetku, Englezi konacno staju na loptu, nekoliko suteva sa distance, ali bez vece opasnosti, odlazi se na drugi produzetak. U drugom produzetku, vec se polako pripremaju taktike za izvodjenje penala, vrse se poslednje izmene, Saka vec razmislja o onom scenariju sa proslog Eura, medjutim.. SOK! 114.minut, neumorni Dani Olmo, ponovo pronalazi Alvara Moratu, koji van svih ocekivanja i dalje u igri, a ovaj ponovo trese mrezu, samo sto se ovaj put ne nalazi u ofsajdu!! I dok su svi od Karvahala do kafe kuvarice spanske delegacije, zagrljeni i na ledjima Alvara Morate, Englezi puni suza u ocima leze nemocni na travi Alijanc Arene! Do kraja, Englezi pokusavaju da napadaju, nekoliko puta traze penal ali neosnovano. I onda, posle jednog prekida koji je bio poslednja sansa, Laporte izbacuje loptu glavom, a sudija Leteksije svira kraj utakmice, i tako Spanija nakon 12 godina ponovo postaje prvak Evrope u fudbalu! Hvala svima na paznji! Prvi tip je Morata 2+ suta u okvir gola, drugi Rodri daje gol+ Srecno svima, a ponajvise Spancima🇪🇸 id: svorcanuros