Dubl @2.45 (analiza)

📍Argentina - Australija 📍...Argentina je imala turbulentnu grupnu fazu.Poceli su perfektnim poluvremenom protiv Saudijske Arabije, da bi nakon toga primili dva gola i potpuno pali.U drugom mecu nisu bas blistali protiv Meksika ali su uz pomoc iskustva i individualnog kvaliteta uspjeli trijumfovati 2:0, a istim rezultatom su savladali i Poljsku u trecem mecu, kada su dominirali od prvog minuta.Iako zvuci cudno, poraz od Saudijaca im je dobro dosao, prekinuli su niz od 36 meceva bez poraza ali im je to pomoglo da isprave greske, posebno u odbrani koja je u druga dva meca izgledala krajnje disciplinovano.Od poslednjih 8 meceva, 7 puta su uspjeli sacuvati svoju mrezu.Imaju jako dobar sastav, prije svih je naravno Messi koji je nosioc igre, ali tu su takodje i iskusni Di Maria i Martinez, zatim Alvarez i mnogi drugi.U ovom mecu se sastaju protiv Australije koja je iznenadila mnoge kada se plasirala kao druga ispred Danske i to sa istim brojem bodova kao Francuzi(6).Mnogi govore kako je Australijska reprezentacija ocekivano tu ali po meni oni su pokazali jedan od najgorih fudbala na ovom turniru.Svakako veliki uspjeh je plasman ali oba meca su pobjedili sa 1:0 i u prvom mecu protiv Francuza su poveli, da bi kasnije primili cak 4.U ukupno tri meca, Australija je uputila ukupno 7 suteva u gol i smatram da im nije mjesto ni u osmini finala.Ne vidim kako Australijanci mogu ugroziti Argentince koji su usli u puni ritam i pri tom su super motivisani.Ocekujem neki slican mec kao protiv Poljske kada su uputili cak 12 golova u okvir gola, s'tim sto je Poljacima na golu Sceszny, koji je odbranio i penal Messiju.Ne vidim kako Ryan, koji je poslednjih 10-ak meceva proveo na klupi Kopenhagena moze zaustaviti lude nalete Messija, Di Marie, Martineza, Alvareza i ostalih koji ce od prvog minuta silovito krenuti ka njegovom golu. Ono sto se meni cini kao pravi tip za ovaj mec i kvota je po meni jako dobra je ✴️Tim1 pp1+&2+ @1.65... 📍Holandija - Usa 📍....Holandjani su zavrsili grupnu fazu kao prvi u grupi sa 7 od mogucih 9 bodova i gol razlikom 5:1.U prvom mecu su nekako savladali fizicki izuzetno spremni Senegal, da bi u drugom remizirali sa Ekvadorom 1:1 i u poslednjem mecu su rutinski odradili neozbiljni Katar.Kao sto rekoh, nisu bas zasluzeno pobjedili prvi mec protiv Senegala.Istina, mec je zavrsio 0:2 ali nisu mi Holandjani bili nesto ubjedljivi, kao ni u sledecem mecu protiv Ekvadora, kada su poveli na samom startu i kasnije su nestali do kraja samog susreta, sto je rezultiralo primanjem gola.I prije pocetka samog turnira nisam nesto bio optimistican povodom ove ekipe i mislim da i slucaju da prodju u sledecu fazu, najvjerovatnije ce se sresti sa Argentinom i mislim da preko toga ne mogu.Van Gaal jeste strucnjak, to je nesporno, ali smatram da je kao prvo kapiten Van Dajk malo izasao iz spica forme u kojoj je bio prethodnih sezona, a i dvojac De Jong i Depay mi nisu toliko ubjedljivi.De Jong je pruzao solidne partije, dok Depay jos uvijek ceka svoj prvi pogodak.Najvise u ekipi se istakao igrac PSV-a, Gakpo, koji je u sva tri meca postigao po gol.Sto se tice Amerikanaca, oni ovaj turnir igraju dosta dobro.Prvi mec su remizirali protiv Velsa, i to uz pomoc penala u nadoknadi vremena koji je Bejl iskoristio.Protiv Engleza u drugom mecu su pokazali cvrstinu, da bi u poslednjem mecu slavili protiv Irana.Djeluju prije svega kao jedna vrlo cvrsta i prije svega disciplinovana ekipa, sa Pulisicem kao glavnim igracem.Ni jedna ni druga ekipa nisu previse ofanzivne, a posebno ne ocekujem neko preveliko zalijetanje u ovom mecu jer je ulog jako velik i mala greska bi neku ekipu mogla i previse kostati.✴️Tip: pp0-2&d1-3 @1.48✴️Ocekujem neku vrstu ispitivanja u prvom poluvremenu i jako tesko mozemo vidjeti cak tri gola u prvom dijelu, dok u drugom ocekujem blagi pad koncetracije i mislim da cemo vidjeti makar jedan gol u nastavku, dok su sanse za cak 4 gola jako, jako male na ovakvom nivou.