Jugosloveni za VRH tabele!

U 5 kolu Lige Nacija, u grupi B, gledacemo Jugoslovenski derbi, izmedju Bosne i Hercegovine sa jedne strane i Crne Gore sa druge strane. Ovaj mec direktno odlucuje pobednika grupe, i verovatno promociju u Deviziju A Lige Nacija. Moj predlog je 1 (1.70 kvota), pobeda Bosne i Hercegovine. Bosna je u boljoj formi, nemaju poraz u poslednij 5 meceva, i imaju veliki prioritet pobede pred svojim navijacima, jer bi time resili pobednika grupe. U slucaju neresenog rezultata ili pobede Crne Gore, Bosna u poslednjem kolu gostuje Rumuniji, dok Crna Gora na domacem terenu docekuju Fince pa bi Bosanci imali male sanse za prvo mesto u grupi. Zbog toga ocekujem, ofanzivnu Bosnu, da grizu od prvog minuta, uz vetar u ledja od svojih navijaca. U prethodnom medjusobnom duelu rezultat je bio 1:1, na stadionu Crne Gore. Bosanci su vodili sve do 77 minuta, imali bolji posed lopte na mecu (62-38%), i vise suteva u okvir gola. Iz ove statistike mozemo videti da su Bosanci kvalitetniji tim i sigurno favoriti na ovom mecu. Zasigurno je da Dzeko i Pjanic svojim iskustvom znaju da rese ovakve utakmice, dok sa druge strane Mugosa i Jankovic nisu tip igraca koji mogu da vuku svoj tim, svojim kvalitetom. Moze se u singlu probati i 1iD2+, odnosno pobeda Bosne i domacin postize 2 ili vise golova( za 500 din pa nek ide zivot). Korisnicko u soceru: velinovzeljko