Danas poklon dana na terenu u Houstonu? - Hajzo!

Pitanje koje mi se još od sinoć mota po glavi, a odgovore ćemo dobiti večeras. Dakle, kao što po naslovu vidite u pitanju je meč sa turnira u Houstonu. Pratićemo duel između Cristiana Garina i Jordana Thompsona. Prvo će ići analiza i neko moje viđenje meča, a onda na kraju i tip koji ću igrati ovde. Krenuo bih od igrača iz Čilea. Garin u poslednje vrijeme ima jako puno problema kada je igra u pitanju, a samim tim i forma koja nije baš zavidna. Počeo je na Australian Openu sasvim solidno. Prvo pobjeda protiv Bagnisa u 5 setova iako je imao 2:0 i brejk na samom startu trećeg seta. Nakon toga dobio je i Martineza u 5 setova ali poraz od Monfilsa kao da ga je potpuno resetovao. Nakon toga slijedi niz loših rezultata. U Cordobi upravo na šljaci izgubio je u 3 seta od Beaza. Jako čudan tog meča i čudna igra Garina. U prvom setu sjajan. Dobar na servisu, dobar prvi servis, pravio je probleme i na riternu, a onda u drugom setu ispod 50% prvog servisa i gubi set sa 6:1. U trećem setu Vraća brojke i dobar prvi servis ali neshvatljivo i taj set gubi sa 6:1. Posle izleta u Argentini, posjetio je Rio i Brazil sa kojeg ga je Coria ispratio u 2 seta za samo sat i 16 minuta. Rezultat : 6:2 ; 6:0. Konačno je došao domaći teren. Santiago i Garin kao prvi nosilac turnira. Prvo kolo je bio slobodan, a odmah u drugom ponovo ispada ali ovaj put od dosta slabije rangiranog igrača, takođe domaćina Alejandra Tabila. Okušao je sreću posle toga i u Miamiju ali ponovo bez većeg rezultata. Na prvom meču je izgubio u 2 seta od Martineza. 5 vezanih poraza i onda konačno u Houstonu prekid te serije te pobjeda nad Jack Sockom i to nakon preokreta. Šta možemo zaključiti iz ovoga? Ako obratimo pažnju na njegove mečeve, vidno je kako servis u dobroj mjeri funkcioniše, return sluša u dosta slučajeva ali Garin je zaboravio kako uzeti poen! Sve do same završnice poena nekako i izgleda okej ali kada treba zadati taj poslednji udarac ili Garin napravi grešku ili iz loše postavke i kretnje protivniku da poen. Kako god, ovaj meč protiv Socka je čini mi se dosta radio na psihu samog igrača i mislim da je on sam svjestan da mora dati 200% sebe u narednom meču – upravo ovom protiv Thomsona. O tome ćemo ipak malo kasnije, hajde da vidimo sada Jordana. Igrač iz Australije svakako mnogo bolji na betonu ali hajde da vidimo njegove mečeve na šljaci. Prije svega prvo što zapada za oko je jako mali broj odigranih susreta u stvari na ovoj podlozi posle 2019. godine. U 2020. samo 3 meča. Dobio je Millmana, a onda gubio bez osvojenog seta od Kecmanovića u Kitzbuhelu. Jedan jako loš meč Thompsona gdje je malo toga funkcionisalo i poraz u malo više od sat vremena. Nakon toga Rolan Garos u kome je pregažen od Albota sa 2:6 ; 4:6 ; 1:6. Takođe jako loš meč Thompsona sa čak 44 neiznuđene greške i bukvalno neprimjetan na returnu. Jedan brejk u 3 seta i svega samo 3 brejk prilike. Prošle godine odigrao je znatno više mečeva na šljaci ali bez većeg napretka. Ukupno 8 mečeva i skor od 2 pobjede i 6 poraza. Gubio je od svakog igrača ko zna odigrati nešto jače na šljaci : Carreno Busta, Borges, Taberner, Andujar, Munar i Fognini. Dobio je Pairea u tvrdom meču koji je išao na 2 tajbrejka. Treba reći da je u tom susretu Francuz napravio čak 18 duplih grešaka. Mislim da Diaz nije igrač koji može biti mjerilo kvaliteta na ovakvom turniru i da će Jordan tek sutra imati pravog protivnika. Dakle, hajde da izvučemo neki zaključak. Prije svega Thompsonu šljaka nikako ne odgovara kao podloga i jako malo igra na njoj! Garinu to sa druge strane ide na ruku i to će biti definitivno jedan od glavnih parametara. Garin psihološki sigurno u prednosti nakon preokreta i trebalo bi da ima samopouzdanja sutra. Sve mu ide na ruku, slabiji igrač, podloga, pa čak i to da je Thompson neko ko će sigurno griješiti i protiv koga će Garin mnogo lakše završavati poene. Ja zato očekujem potpunu dominaciju sutra igrača iz Čilea i jednu laganu pobjedu. Tip : Cristian Garin – Jordan Thompson 2:0 @2.05! (MaxBet). Toliko od mene burazzeri za danas. Srećno svima koji prate! ID : 322493.