Dubl + analiza

Sevilja - Espanjol 1X&0-3. Ajax - Groningen 1&I1+&II1+. Soccer @2. Sevilja ima odličnu ekipu koja je u seriji od 12 mečeva bez poraza i kod kuće su neprikosnoveni i zaista pružaju sjajne partije. Espanjol se ove sezone vratiš u Primeru i mislim da će uz za sada prikazano opstati, igraju defanzivne i tvrde utakmice a svoje šanse čekaj na kontre i kornere. Sevilja je u svoja prva 2 domaća meča maksimalna, međutim ono što je čudno za njih je to da su na oba meča postigli po 3 gola što i nije bio slučaj prošle sezone, kada se često dešavalo da slave sa 1 ili 2 prema 0. Inače, Sevilja je došla manje od 2,5 gola na zadnjih 5/6 mečeva, a Espanjol 8/10, dok je u međusobnim odnosima Sevilja bez poraza već 6 mečeva za redom. Sve u svemu, igrači Julena Lopetegija su kvalitetniji od ekipe Espanjola, te očekujem da diktiraju tempo igre i ovu duplu šansu ne dovodim u pitanje. Što se tiče golova, očekujem tvrd meč tako da je logičan potez da odigramo na manje golova, pogotovo što Sevilja već za 4 dana ima gostovanje Wolfsburgu u LŠ, verujem da su delom mislima već u Nemačkoj, te danas ne očekujem goleadu u Sevilji. Realno, Ajax je trenutno Bog otac u Holandiji, melju sve redom i čini se da niko ne može da ih zaustavi. Ajax je mnogo bolja ekipa, ekipa koja ima 5 vezanih pobeda i 7 mečeva za redom bez poraza, i nalaze se u fenomenalnoj golgeterskoj seriji sa čak 19 datih golova u zadnje 3 utakmice, dok Groningen ne zna za pobedu već 5 mečeva za redom i nakon 6 kola imaju 5 bodova uz 6 datih u 10 primljenih golova. Ajaks inače nakon 6 kola ima 5 pobeda i jedan remi, uz nerealnu gol razliku 27:1. Pobedu Ajaksa ne dovodim u pitanje, dok se nadam da ćemo videti i bar po gol u oba poluvremena, znamo svi da to za njih nije problem, i da mogu bar po 3 u oba poluvremena, ali do njih je da li se se maksimalno potruditi. Nadam se prolazu, srećno svima koji prate!

• FT - Sevilja 2:0, Ajax 3:0 (1:0) ✅✅