Dubl + analiza / Doktor15

Atletiko - Real P/K X @1,71. Bilbao - Granada D1+ @1,17. Admiral @2. Tip na madridski derbi je jednostavno moj osećaj, a sada ću pokušati da vam objasnim i zašto. Atletiko ima tu prednost nad Realom, te će ovde Real sigurno više juriti rezultat, dok će Atletiko čekati kontre i svoje šanse s obzirom na to da njima savršeno odgovara i remi ovde. Znamo da je u zadnje vreme Real skalpel Atletiku, a vala i svim jačim ekipama, ali ipak s druge strane Atletiko je kod kuće fenomenalan ove sezone i skoro pa su perfektni. Real zato odličan u gostima, ali znamo i da imaju neke probleme sa povredama. Sve u svemu, ovde očekujem podelu bodova, ali zato idemo na sigurniju varijantu, tj. da bude nerešeno ili na poluvremenu ili na kraju meča, čak i očekujem nekih 0:0 ili neki mali broj golova. A obe ekipe ove sezone ne dopuštaju veliki broj golova kući, odnosno u gostima, u proseku ispod 1 primljenih golava po meču, a sigurno će biti još oprezniji u derbiju koji bi mogao biti ključan po titulu. Atletiko je na 42% domaćih mečeva ove sezone došao X na poluvremenu, a Real u gostima na 46%. Prelazimo sada na drugi meč, Bilbao, za divno čudo igra na gol više od kako je na mesto trenera došao Marselinjo i mogu reći da su njihovi mečevi dosta interesantniji nego pre. Oni su jedna domaćinska ekipa, isto kao i njihov današnji protivnik koji je u gostima očajan te su 2. najgori gost lige sa 26 primljenih golova na 12 utakmica. Obe ekipe su u zadnje vreme igrale mečeva sa po bar 2 gola, a prednost za Bilbao je to što Granada za 4 dana ima važan meč u LE te će vrlo verovatno odmoriti glavne igrače kako bi prošli u narednu fazu s obzirom na to da imaju dobru šansu jer igraju protiv Moldea, a u ligi imaju lufta za kiks. Uz sve to Bilbao je u dobroj formi, ovaj tip sam praktično dodao samo kako bih zaokružio dubl na kvotu 2, nadam se da neće baš taj ,,sigurica" tip i zajebati. Nadam se prolazu, srećno ko prati! Možete me naći i na instagramu @doktor15.tips, tamo je sve besplatno!

• FT - Atletiko - Real 1:1 (1:0), Bilbao 2:1 ✅✅