Dubl + analiza / Doktor15

WBA - Everton P/K 2 @1,72. Parma - Inter P/K 2 @1,25. Admiral @2,15. Everton ove sezone odlične partije pruža u gostima i na 12 mečeva su upisali čak 8 pobeda uz po 2 remija i poraza, i 4. su najbolji gost lige, i još uz neke zaostale mečeve, mogli bi uskoro postati najbolja gostujuća ekipa. U ovom kolu su kiksnuli apsolutno svi ispred njih sem Sitija, bilo da je u pitanju derbi ili nešto slabiji protivnik, te danas imaju priliku da se pobedom popnu na odličnu 4. poziciju. U gostima u ligi na zadnjih 8 mečeva imaju 6 pobeda uz 2 remija. S druge strane imamo WBA koji je već jednom nogom u Čempionšipu i najgori su domaćin lige sa samo 10 osvojenih bodova iz 13 mečeva, uz čak 32 primljena gola, što je oko 2,4 u proseku po utakmici. Jedan interesantan podatak je da je Everton dobio 4/4 zadnjih gostovanja u PL protiv timova koji su te sezone došli iz Čempionšipa. Hames je u protokolu, moja je procena da će vrlo verovatno biti na terenu od prvog minuta što me raduje jer će svojim magičnim loptama skroz da poremeti odbranu WBA što će ostaviti prostora za ubacivanja sa strane i veće šanse za gol DCL-a, koji je dao 8 od 20 Evertonovih golova na gostovanjima. Sve u svemu, nadam se da će popularne Karamele voditi bar na poluvremenu. Nakon jučerašnjeg kiksa Milana, Inter ima šansu da im pobegne na odličnih 6 bodova, i verujem da će tu priliku iskoristiti maksimalno. Parma je očajna, ne gine im ispadanje, čak 10 poraza na zadnjih 13 mečeva. Doveli su malog Zirkzea u januaru, međutim on je povređen i neće ga biti danas, isto kao i Parmin najbolji pojedinac, Žervinjo. U Interu nema povređenih, u odličnoj su formi, gladni pobeda, i očekujem da danas upišu nova 3 boda i održe prednost nad gradskim rivalom. Nadam se prolazu, srećno ko prati! Za još tipova me zapratite na instagramu @doktor15.tips, juče sam tamo okačio gomilu tipova i završio dan u plusu 20€ iako je dubl pao...

• FT - Everton 0:1 (0:0), Inter 1:2 (0:0), nije bilo ni lepo ni efikasno, ali bitno da je dobitno ✅✅