Euroleague 🏀

Bojan Dubljević (10.5) + @1.45 ; Asvel Lyon - Barcelona H2 8.5 @1.50 Ukupna: @2.17. Ekipa Valensije putuje u Tursku na meč protiv oslabljenog Fenerbahčea. Jako bitno gostovanje i prilika da se iz Istanbula vrate sa pobedom jer Feneru nema jednog od najboljih igrača Evrope - De Koloa. E sad, oslabljena je i ekipa Valensije neigranjem Luisa Laberija koji igra bitnu ulogu u timu Valensije. U Evroligi prosečno je igrao 20ak minuta. Današnjim neigranjem Laberija, očekuje se malo veća minutaža za Bojana Dubljevića koji ove sezone nije na poenterskom nivou iz nekih prethodnih sezona. Mislim da će iskoristiti priliku da odigra jednu dobru utakmicu i da pomogne svom timu da dođu do važne pobede, jer su njegovo iskustvo i veštine večeras preko potrebni ekipi. Do sad je beležio 11.6 poena po utakmici i mislim da bi trebao večeras da prebaci tu granicu. Što se tiče utakmice izmedju Asvela i Barselone, Barselona ima učinak od 8 pobeda i jednog poraza i to u drugom kolu kada su gostovali ekipi Zenita. Od tad Barsa melje sve pred sobom i može se reći da je glavni favorit za osvajanje Evrolige iako je još uvek rano govoriti o tome. Svi znamo kakav roster ima Barsa i kakvog trenera ima na klupi. Sa druge strane nalazi se ekipa Asvela koja zauzima zadnje mesto uz učinak od jedne pobede i čak 6 poraza. Slavili su samo na gostovanju Baskoniji i to u neizvesnoj završnici gde je bilo 88:86 za francusku ekipu. Što se tiče ove utakmice Barsa je u punom sastavu (fali samo od ranije povredjeni Viktor Klaver) dok sa druge strane nedostaju 3 igrača. Da vas podsetim samo da je ekipa Barselone slavila pre dva kola nad Fenerbahčeom 42 razlike! Mislim da je ovde Barsa za klasu bolja ekipa i da će ova utakmica biti rešena već na poluvremenu. Srećno svima! 😊