MIKS Liga FUDBAL(ANALIZE)

REAL MADRID-VALJADOLID...TIP1:1 i TIM12+(1,29)..TIP2:1 i 3-6(1,90)..Real Madrid nije imao bas sjajnu predsezonu,cinilo se kao da im se tim raspada.Doveli su dva dobra pojacanja,dvije zvijezde.Edena Azara iz Celzija i Luku Jovica koji je prosle godine harao Evropom i Bundesligom.U prvom mecu gostovali su Celti.Poveli su rano,u prvom poluvremenu Celta je imala sansi,cak je i postigla gol koji je zbog ofsajda ponisten.U drugom poluvremenu Luka Modric je brzo dobio crveni karton i cinilo se kao da se lose pise Realu,ali su oni uprkoh igracu manje zaigrali jos bolje i poveli sa 0-3.U zadnjim minutima primili su gol za 1-3.Igraju napadacki fudbal,imaju strasan napadacki potencijal.prije svega Benzemu,Bejla i Vinicius Juniora.Valjadolit je u prvom kolu savladao Betis 2-1 ,ali Betis je imao igraca manje jos od 8.minuta.Ovde mislim da ce Real Madrid gotovo sigurno pobjediti i pritom postici 2,3 gola ili cak i vise.Jednostavno imaju strasan napad,igraju uvijek na gol vise a pritom Valjadolid ima dosta problema sa zadnjom linijom i tu vidim dosta prilika za napadace Reala,prije svega brzonogog Vinicijusa....PARMA-JUVENTUS..TIP1:Tim2 2+(1,45)TIP2:2 i 2-5(1,69)..Juventus vec godinama u nizu osvaja Skudeto,postala mu je rutina igrati u Italijanskom prvenstvu,a glavni prioritet im je da konacno osvoje Ligu Sampiona.Medjutim,to ne znaci da im je Skudeto ne bitan.Prosle sezone su ga osvojili da dosta bodova prednosti ispred drugog Napolija,ali su ipak ispali u Ligi Sampiona.Njegov danasnji protivnik je nekako uspio izbjeci ispadanje u drugu ligu.Danas Bjankoneri igraju na gostujucem terenu ali mislim da to za njih nece predstavljati neki problem,za 3 klase su ispred protivnika.Ove sezone su se pojacali,doveli su sjajnog stopera De Lighta,Remzija i Rabiota i dodatno je tim dobio na cvrstini.Ove sezone krecu svim silama da sto prije steknu bodovnu prednost nad rivalima kako bi se mogli bolje koncetrisati na Ligu Sampiona.Ocekujem sigurnu pobjedu gostiju i da ce otvoriti prvenstvo sa makar 2 postignuta gola.....CELTA-VALENSIJA..TIP1:2+(1,27)..TIP2:GG(1,71)..Celta u prvom kolu porazena od Real Madrida.U prvom poluvremenu je imala dosta prilika,takodje i u drugom kada su imali igraca vise su sve vrijeme bili ispred Realovog gola,ali su primili 2 gola i time izgubili sve sanse za bodove.U zadnjim minutima su postigli utjesni pogodak.Gotovo cijela igra se vrti oko njihovog glavnog i najboljeg igraca Aspasa,koji je uvijek opasan i malo mu prostora treba za postici gol.Pored njega tu je i Denis Suarez koji je nevjerovatan tehnicar i jako je dobro igrao protiv Reala.Valensija je u neizvjesnoj utakmici remizirala sa Sociedadom.Vodili su 1-0,da bi u 92. minutu imali penal koji je Gameiro Promasio,da bi nakon toga gotovo u 98.minutu Sosijedad iz penala postigao gol i osvojio bod.Solidno je odigrala Valensija tu utakmicu,ali ipak nisu imali srece.Mislim da ce sada pokusati ostvariti prvu pobjedu u prvenstvu,protiv ekipe koja igra dobar napadacki fudbal i mislim da cemo vidjeti makar 2 gola,a i ocekujem po gol na obje strane....FIORENTINA-NAPOLI TIP1:(1,68)TIP2:TIM2 2+(1,88)....Napoli je zadnjih par godine ne racunajuci Juventus,najbolji Italijanski klub,Uvijek zavrse na drugom mjestu boreci se sa Juventusom,ali u drugom djelu prvenstva zbog ne toliko siroke klube jednostavno izgube snagu.Imaju sastav koji duze vrijeme igra zajedno,tu su Insigne i Mertens kao nosioci igre.Pripremne utakmice su igrali sarenoliko.Pobjedili su Marsej i Liverpul,zatim dva puta porazeni od Barselone.Fiorentina je imala jako losu sezonu prosle godine,u pripremnim utakmicama su takodje igrali sarenoliko.Mislim da ove sezone isto nece biti nesto narocitno uspjesni,vidim ih tu oko 12,13 mjesta.Napoli je kvalitetniji,imaju velikog strucnjaka na klupi koji zna kako doci do velikih rezultata i imaju kako vec rekoh uigran tim koji igra zajedno vec duze vrijeme i mislim da su favoriti veceras i ocekujem da postignu dva gola a zbog domaceg terena mislim da i Fiola moze do gola...FULAM-NOTTINGAM TIP1:DF1(vodi na pol il dobija na kraju) TIP2:Tim12+....Jednostavno Fulam u dobroj formi,zadnja dva meca kuci pobjedio i to sa gol razlikom 6-0.Mitrovic u odlicnoj formi,vec 3 utakmice je postizao gol mislim da ce i ovde pobjediti Notingam i dati im minimum 2 gola,ocekujem da daju makar jedan u prvom poluvremenu,jednostavno su u naletu,atmosfera u klubu je vise nego odlicna i tesko je Nottingam Forrest danas moze poremetiti.