Evropski Super kup ANALIZA I TIPOVI -YAKUZA-

Veceras nas ocekuje mec Super kupa Evrope izmedju Liverpula i Celzija.Ova dva tima su zapoceli sezonu u totalno suprotnom raspolozenju.Liverpul je na svom stadionu savladao Norwich (4-1) i to su sva 4 gola dali u prvom poluvremenu,dok je Celzi dozivio debakl na Old Traffordu,izgubivsi od Junajteda sa 4-0.U tom mecu su imali dosta prilika,narocito u prvom poluvremenu,kada su pogodili precku i stativu,ali je u drugom poluvremenu njihova odbrana odigrala katastrofalno.Izgledali su u nekim situacijama poput amatera,trceci okolo kao muve bez glave.Celzi itekako osjeca odsustvo Azara koi je presao u Real Madrid,on je bio njihov glavni pokretac.Uz to im nedostaje i Kante,covjek koji trci citavih 90 minuta istim tempom,obavljajuci ofanzivne i defanzivne zadatke.Takodje smatram da Lampard nije kalibar trenera za ovakve zadatke.Stoji to da je legenda kluba i da je imao dobru sezonu sa Derbijem,ali ovo je Premier liga,najjaca liga na svijetu i mislim da tesko moze napraviti neki veci uspjeh ove sezone.Sa druge strane,konacno imamo Liverpul kakav nismo imali dugo.Kompletan tim je mnogo jak,ni na jednoj poziciji nemaju problem.Odbrana je predvodjena Van Dajkom,po meni najboljim stoperom svijeta trenutno,dok u napadu imaju ubitacni trio Salah,Mane i Firmino,Sto se tice Engleske lige Siti i Liverpul su i ove sezone daleko ispred svih.Dakle Celzi je primio 4 gola od Junajteda ciji je napad znatno slabiji od gorepomenutog tria(ne potcjenjujem igrace Junajteda,samo kazem),tako da smatram da ionako troma i dosta neorganizovana odbrana nema velike sanse da se izbori sa igracima Liverpula,narocito sa napadim po boku inace prebrzih Sanea i Salaha,i ocekujem laganu pobjedu Crvenih. TIP1:T1 3+(3.00).....TIP2:Tim1 pp2+(4,65)