NBA - Poslednji tiket u 2018-oj :(

Pozdrav burazeri, po meni TIP dana je Ayton ( mladi centar Sunsa ) granica mu je 16.5 ( mozzart ) cist plus, ide na tim Warriorsa koji uzasno brane poziciju centra, ove sezone igra 30 minuta u proseku, u poslednjih 5 utakmica prosek mu je 35 minuta po utakmici, Denveru je ubacio 33 poena sto je dosta iznad ove granice, u njegovoj trecoj utakmici u karijeri u kojoj su igrali protiv Warriorsa je zabelezio 20 poena ( i sutirao 6-11 iz igre ) u toj utakmici za Warriorse na poziciji centra je igrao Jones koji veceras nece biti u sastavu, bukvalno su bez pravog centra, ne verujem da ce Jerebko moci da ga cuva, pogotovo ne Looney ( Nurkic ove sezone belezi 23 poena protiv Warriorsa, Nurkic koja igra manje i uzima manje suteva od Aytona ) Ocekujem utakmicu sa dosta poena, i nadam se da nece doci do nekog brzog blowouta mada Ayton i u takvim utakmicama dobija solidnu minutazu, takodje verujem da mu je cilj ove godine da osvoji ROTY nagradu, a gledajuci odlicne partije mladog Doncica i Ayton ce morati da nastavi da igra dominantno i belezi dobre rezultate, tako da mu je to ekstra motivacija. Warriosima je cak i Ivica Zubac u 20 minuta igre ubacio 20 poena ( 9-10 sut iz igre ) ne vidim kako je moguce da Ayton ubaci manje, jedino da ne dodje do neke povrede, takodje bih dodao i Warrena ( 19.5 granica ) koji je u neverovatnoj formi, u prvoj utakmici protiv Warriorsa ubacio 27 poena u 24 minuta, tada je ulazio sa klupe i menjao Arizu koji vise ne igra za Phoenix, minutaza mu se povecala i provodi oko 34 minuta u proseku u decembru, tu je i Booker koji uzima najvise suteva i ima povoljniji matchup veceras ali je pod znakom pitanja, nadam se da ce igrati zato sto je veoma bitan za Aytona kao i za citav tim, bez njega su dosta losiji sto se i da ocekivati kada vam u timu fali igrac koji belezi 25/7/4 po utakmici. Ocekujem partiju na dosta poena bez neke spektakularne odbrane kao po obicaju, ovo je ujedno i poslednja utakmica u 2018-oj tako da ocekujem ludilo i dobru igru sa obe strane! Takodje video sam par tipova za Hardena, u prvoj utakmici protiv Memphisa ubacio 32 poena i sutirao 9-14 iz igre ( u sastavu su bili i Paul i Gordon koji veceras nece igrati ) tako da ce veceras zasigurno uzeti dosta vise suteva i probati da iznese pobedu sam protiv svih, dovoljno je reci da u poslednjih 5 utakmica uzima preko 28 suteva i 13.5 bacanja sto je dovoljno da predje ovu granicu, jedini problem je ta famozna odbrana Memphisa, ali mislim da je trenutna forma Hardena jaca od te odbrane, takodje moramo uzeti u obzir da ce Capela ima zajeban matchup sa Gasolom u reketu a da samo u reketu moze da poentira, i ne verujem da ce ponoviti onu utakmicu u kojoj je ubacio 27 poena Gasolu i sutirao 85% iz igre, tu su naravno i Gerald Green i Austin Rivers i Danuel House i Brandon Knight koji je dobio poziv da igra veceras i naravno PJ Tucker koji je van forme i sve zivo masi, ocekujem malo brzu utakmicu i da ih Bradica sacuva i veceras, preko 200-210 poena mozda, ipak je poslednja u 2018-oj! Srecno braco